Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Niestety, z pośpiechu dnia codziennego, zwłaszcza pracy, często ludzi kończy się zapominając zarezerwować trochę czasu na relaks i zadbać o siebie.

Dzisiaj, na przykład, wielu ludzi różnych zawodów, pracuje cały czas siedzi przy komputerze i tam spędza wiele godzin dnia. To bardzo ciekawe, że tych ludzi, nawet jeśli ćwiczysz regularnie, gdy nie pracują, uchylenie niektórych segundinhos swoimi godzin przenieść trochę więcej - co przyniesie ogromne korzyści!

Andréa Mello, fizyczne pedagog specjalizujący się w gimnastyce i tańców w kręgu przez Senac-SP, wyjaśnia, że ​​generalnie zaleca się, że dana osoba siedzi na godzinę, a następnie wykonaj pięć minut rozciągania lub chodzenia. „Gramy który jest żywy organizm, żeby mogła odpocząć i mieć trochę odcinek w mięśniami, które są długie przystanki w tej samej pozycji,” mówi.

Nauczyciel dodaje, że znaczenie ruchu w pracy jest osoba w stanie rozciągnąć, zrelaksować, odpocząć i „zawiadomienie” również wiedzieć, jak twoje ciało jest, jakie są punkty napięcia i wziąć trochę tego stresu spowodowanego przez ten sam stanowisko, które odbyło się godzinami na pulpicie.

Oczywiście, w pracy, osoba znajdzie pewne ograniczenia nałożone przez spółkę. Dzieje się tak nawet w przypadku gimnastyki przekazywanych przez profesjonalistę, wyjaśnia Andrea. „Sam Czas, przestrzeń, że ta osoba ma ... Tak więc, w zależności od roli, jaką odgrywa i rodzaju działalności gospodarczej lub handlowej, że ona pracuje, mamy pewne ograniczenia jako fizyczny wychowawcy uczyć aktywności. Ale kiedy rozwija zainteresowanie gimnastyka jest praca ciało samoświadomość, rozciągnięcie tego ciała, która jest godzina i godziny pracy pośród stresu. Jest również pracować trochę z emisji zabawy i rekreacji dla osób dających śmiech, „mówi.

Od tego, jak często powinno się poruszać?

Wychowawca fizyczny wyjaśnia, że ​​ważne jest, od czasu do czasu (po jednym na raz) osoba odejść od stołu lub z przodu komputera i wybrać się na spacer, zrobić stretch, „play” trochę z piłką tenisową rozluźnienie rąk i masować ciało. „Wykonywanie podstawowych ćwiczeń rozciągających, takich jak rozciągnąć plecy, nogi, szyję. Wreszcie, niektóre firmy mają nawet naścienny niektórych usług rozciągające. Ona może wybrać niektóre czasami i zrobić je powtarzać je w łazience, w pokoju to zajmuje, lub w miejscach zarezerwowanych w firmie, „mówi. „Ważną rzeczą jest stworzenie procedur, które mają na bezczynność organu”, dodaje.

Ale to, co nie każdy wie, że niektóre ćwiczenia mogą być również przeprowadzane podczas gdy osoba siedzi. Poniżej można zobaczyć kilka propozycji.

Rozciąga się, aby zrobić siedząc

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

 1. Rozprostowanie nóg w przedniej części ciała i rozciągać się próbuje dostać palce rękami.
 2. Skręć w talii jak najbardziej na lewo, przytrzymaj przez pięć sekund. Następnie powtórz ruch obracając się w prawo. Spróbuj powtórzyć ruchowi pięć razy z każdej strony.
 3. Zrób wyciągając ręce do tyłu, łącząc ręce w części encostamento krzesełkowego.
 4. Obracać kostki w obu kierunkach (lewy i prawy) przez około pięć sekund. Spróbuj zrobić pięć zestawów ośmiu powtórzeń w każdym kierunku.
 5. Rozciągnąć swoją prawą rękę w kierunku lewej stronie jak najwięcej. Wspierać lewą rękę w zgięciu jego lewego łokcia, pomagając go wydłużyć. Poczuć odcinku około pięć sekund, a następnie dokonać sam ruch w drugim ramieniu. Spróbuj powtórzyć pięć razy z każdej strony.
 6. Aby przenieść cielęta, zabrać swoje pięty od podłogi, stojąc na palcach (siedzi na krześle). Sprawował tę funkcję przez dziesięć sekund. Spróbuj powtórzyć ćwiczenie osiem razy. mięśnie łydek powinny zacząć palić po kilku sekundach.
 7. Utrzymać kręgosłup prosto, opierając się o krzesło i skręcić kark z boku na bok, powoli. Gdy po raz pierwszy zawrócić, miej oczy równolegle z ziemią; drugi; się nieznacznie do góry; i po trzecie, spojrzeć nieco w dół. Powtórz ruch około pięć razy.
 8. Utrzymując kręgosłup prosto, z powrotem na krześle, zginać szyi po prawej stronie, a jednocześnie stosować siły do ​​lewego ramienia w dół. Przytrzymać przez 20 sekund. Następnie zrób ruch w poprzek.
 9. Pomoc dłoń na stole (wyciągając ramiona), utrzymując tułów prosto. Uszy powinny być pomiędzy ramionami. Przytrzymać przez około 20 sekund.
 10. Połóż ręce za głowę i przynieść łokcie powoli. Przytrzymać przez około 20 sekund.
 11. Mieszać każdy z palcami łagodnie rozciągnąć je zgiąć je, je otworzyć i zamknąć je.
 12. Przekroczyć prawą nogę w lewo, ciągnąc za udo lewą ręką i obracając tułów w lewo. Przytrzymać przez 20 sekund, a następnie powtórzyć dla drugiej strony.
 13. Nadążyć siedzi na krześle z prostym kręgosłupem iz ramiona rozluźnione, spojrzeć z boku na bok, powoli.
 14. Nadążyć siedzi na krześle z prostym kręgosłupem, a także z rozluźnione ramiona, patrzeć w dół i do góry.
 15. Z pomocnej dłoni, doprowadzić szyi z boku i przytrzymać przez kilka sekund. Następnie powtórz dla drugiej strony.
 16. Spójrz na podłodze i posiadających więcej za głowę, spróbuj dotknąć brodą do klatki piersiowej, bardziej skłonni do prawego boku. Następnie powtórz dla drugiej strony.
 17. Z prawą ręką za głowę i lewą rękę na prawym łokciu, dłoń w dół siłę ramienia jak najwięcej. Następnie powtórz z drugim ramieniem.
 18. Spróbuj złapać stopę samym krześle, wyciągając dolną część pleców.
 19. Rozciągnąć swoje ramiona nad głową, zamykając palce i utrzymać tę pozycję przez kilka sekund.

Dlaczego jogging w pracy?

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Nie ma sugestii niedobór dla tych, którzy chcą wykonywać podczas pracy, w tym posiedzeniu. I z pewnością, ten zwyczaj jest bardzo korzystne.

Andrea wyjaśnia, że ​​ten rodzaj ćwiczeń, zrobione podczas gdy osoba siedzi w pracy, nie pasuje dokładnie do dźwięk ciała. „Aby tonificarmos musimy pracować z ciężarami, z ciągłej serii i wysiłku. Co nie jest możliwe w sferze biurze, na przykład. Ćwiczenia nastawione do pracy środowiskach (gimnastyka) skupić się bardziej na rozciąganie. Ćwiczenia te pomagają w relaksacji i poprawę krążenia krwi, „powiedział.

Pedagog dodaje, że ćwiczenia fizyczne każdego dnia, konsekwentnie i wskazówek, pomaga kontrolować niektóre bóle ciała i pomaga w zapobieganiu chorobom. „To dlatego, że mięśnie i stawy stają się bardziej przygotowany na dzień do zadań dziennie,” podsumowuje.

Wtedy wiesz, że: nie będzie cały dzień stoi przed komputerem. Jeśli to możliwe, wstać i zrobić szybki spacer co godzinę. Liczyć nawet z tych ćwiczeń, które można zrobić podczas posiedzenia. Oni pomogą Ci się zrelaksować i dobrze na zdrowie fizyczne w ogóle!