10 nawyki żywieniowe, które przyspieszają przemianę materii - Kobiety Tips

Foto: Thinkstock

Zapewne wiesz, że twój metabolizm dostaje wolniej na przestrzeni lat, co sprzyja przyrost masy ciała przez całe życie. Kilka czynników przyczynia się do spalania tłuszczu silnika zwalniać: poziom hormonów, utrata mięśni i stres to tylko niektóre z nich. Jednak badania wskazują, że przyrost masy ciała w wieku średnim nie jest nieuniknione i odpowiednich nawyków, można kontrolować te zmiany.

Pierwszym krokiem jest, aby dbać o karmienie i utrzymanie zdrowych nawyków. Nie należy, na przykład, do ekstrapolacji około 400 kcal w posiłku głównym. Kwota ta będzie na tyle, aby był syty, i upadek, które pomogą Ci schudnąć bez wysiłku.

Chcesz kilka wskazówek, aby utrzymać metabolizm revved? Sprawdź elementy poniżej i zobacz, jak dostosować swoją dietę, aby pomóc organizmowi spalić niechcianego tłuszczu.

1. Jedz tyle

W rzeczywistości, należy wyciąć kalorii, aby schudnąć, ale ważne jest, aby utrzymać ten środek. Jedz pokarmy „mniej” będzie ciosem metabolizm! To dlatego, że kiedy jesz mniej niż jest to konieczne dla ich podstawowych funkcji biologicznych (około 1200 kalorii dla większości kobiet), ciało napina hamulce na metabolizm.

Co więcej, udaje się do korzystania z mięśni na energię. Według dietologa Marina Donadi, idealny jest jeść tyle, aby nie czuć głodu. „W uzupełnieniu do głównych posiłków, warto małych przekąsek między posiłkami, w połowie rano i po południu. Jedzenia co trzy lub cztery godziny, zachowa je wolne od głodu i zapobiec przejadanie „radzi dietetykiem.

2. Pij Kofeina

Kofeina jest stymulantem centralnego układu nerwowego i może przyspieszyć swój metabolizm o 5-8%, co oznacza spalanie około 90 do 170 kalorii dziennie. Już japońskie badania wskazują, że filiżanka herbaty może przyspieszyć metabolizm nawet o 12%. Naukowcy uważają, że katechiny, przeciwutleniacz phytonutrient, jest odpowiedzialna za promowanie tego tempa.

3. Postaw na całej żywności

Jeśli chcesz, aby przyspieszyć swój metabolizm, zwiększyć spożycie błonnika. W tym celu należy zmienić pieczywo i makaron z białej mąki dla całych opcji i spożywać więcej warzyw i owoców. Badania pokazują, że niektóre włókna mogą zwiększyć swój metabolizm nawet o 30%, a badania uważają, że kobiety, które spożywają więcej błonnika uzyskać mniejszą wagę w czasie.

4. Napój zimnej

Niemieccy naukowcy odkryli, że picie sześciu filiżanek zimnej wody dziennie może zwiększyć swój metabolizm w stanie spoczynku, spędzając około 50 kalorii więcej dziennie - wystarczająco dużo, aby wyeliminować około 5 kilogramów w ciągu roku. Uważają, że to dlatego, że organizm pracuje do podgrzewania wody do temperatury ciała.

5. zdrowej żywności wolą

Kanadyjscy badacze uważają, że pestycydy obecne w żywności może zakłócić proces spalania energii. Więc kiedy tylko możesz, zdecydować się na żywności ekologicznej (od nieekologicznych zazwyczaj zawierają pestycydów na wyższych poziomach).

6. Nie pozwól brakuje białka

Upewnij się, że jest źródłem białka w każdym posiłku. Ten odżywczy jest niezbędna dla organizmu utrzymać masę mięśniową. Badania wykazują, że białko może zwiększyć spalanie kalorii do 35%. Dietetyka Marina Donadi sugeruje dobrych źródeł białka do uwzględnienia w swoich posiłków: jaja, chude mięso (takich jak ryby i pierś z kurczaka), orzechy, twaróg, mleko lub jogurt beztłuszczowe.

7. Nie pozwól brakuje żelaza

Pokarmy bogate w żelazo są niezbędne do transportowania tlenu mięśnie potrzebne do spalania tłuszczu. Aż do menopauzy, kobiety tracą żelazo co miesiąc z powodu menstruacji. Jeśli nie uzupełnić swoje zasoby, pojawia się ryzyko obniżenia zużycia energii i zmniejszenie metabolizmu. Dietetyka daje wskazówkę: owoce morza, chude mięso, fasola, zbożach i szpinak są doskonałym źródłem żelaza.

8. Oko na witaminę D

Witamina D jest niezbędna dla zachowania tkanki mięśniowej, co pomaga przyspieszyć metabolizm. Ale jedno badanie wykazało, że tylko 4% Amerykanów powyżej 50 lat dostać wystarczająco poprzez ich diety. A najlepsze: Możesz dostać witaminy D tylko przez poświęcenie kilku minut słońca każdego dnia! Dobre źródła żywności tej witaminy są: łosoś, tuńczyk, krewetki, tofu, płatki i jajka.

9. Nie należy przesadzać z alkoholem

Po spożyciu alkoholu, spalasz mniej tłuszczu, ponieważ alkohol jest używany jako paliwo zamiast. To niesamowite: dwa martini może zmniejszyć zdolność spalania tkanki tłuszczowej nawet o 73%.

10. spożywać nabiału

Niedobór wapnia może spowolnić metabolizm. Ponadto, badania pokazują, że spożycie wapnia z produktów mlecznych można również zmniejszyć wchłanianie tłuszczu z innych produktów spożywczych. Dobrym źródłem są beztłuszczowe mleko i jogurt. Bet!