Korzyści z chodzenia boso - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego to było tak dobre, leżąc na piasku, patrząc na chmury? Albo, ile było smaczne, gorące dni, chodzić na trawie bez butów?

Według książki o nazwie „Masa” przez Clinton Ober i Martin Zucker, ty doświadcza przepływ energii z ziemi, aby połączyć się z ciałem fizycznym, który może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia człowieka.

Korzyści płynące z kontaktu z Ziemią

„Terapia ziemia”, jak wiele osób słyszało, to jest proste i bezpłatne. Wystarczy podłączyć swoje bose stopy bezpośrednio z Ziemią i czerpania korzyści, że nawet według książki to:

 • Znaczącą poprawę zaburzeń związanych ze stanami zapalnymi;
 • Znaczne ulepszenia w odniesieniu do przewlekłego bólu;
 • Poprawa zaburzeń snu;
 • zwiększona energia;
 • redukcja stresu;
 • Spadek napięcia mięśni;
 • Łagodzenie bólu głowy;
 • Zmniejszenie objawów hormonalnych i miesiączkowania, a także inne korzyści.

Dokonać „uziemienie”

Podobał mi się pomysł lub chcesz sprawdzić, czy „uziemienie terapia” rzeczywiście dostarcza wyniki?

Sprawdź kilka wskazówek:

 • Zacznij stojąc, siedząc lub leżąc na trawie, piasku lub betonu niepomalowane. Wszystkie powierzchnie te będą przekazywać energię Ziemi.
 • Należy zwrócić uwagę na to, jak się czujesz przed rozpoczęciem pracy. Można również zauważyć, rodzaj „pamiętnika”, że informacje o tym, jak się czujesz fizycznie i emocjonalnie, by następnie ocenić ich proces gojenia w czasie.
 • Zamknąć oczy i skupić się na wypuszczenie ból lub stres może być uczucie. Jeśli leży na ziemi, otwórz oczy i niech twoja wyobraźnia „play” z formacji chmur.
 • Bądź co najmniej pół godziny w tym miejscu (stojącej, siedzącej lub leżącej) i obrócić świat wokół. Uspokój swoje myśli i skupić się na tym, co robisz.
 • Po upływie 30 minut, tak, powrót do „obecny”. Należy zwrócić uwagę na to, jak twoje ciało i umysł są teraz, w porównaniu do kiedy rozpoczęliśmy działalność.
 • Albo po prostu uchylenie trochę czasu z dnia chodzić boso i korzystać z tych świadczeń!

profesjonalny osąd

Ale czy jest to idea uziemienia nawet sens?

Według Roberto Ranzini, ortopeda i lekarz sportowy z Wydziału Medycyny Uniwersytetu w São Paulo (USP), członek Towarzystwa brazylijskiej Ortopedii i Traumatologii (SBOT) i profesjonalny szpital Israelita Alberta Einsteina i Szpital alemao Oswaldo Cruz, w kategoriach naukowych, nie ma nic konkretnego na temat „terapii ziemi”. Jednak ludzie powinni tak, od czasu do czasu, chodzenie boso, jako ogólne zalecenia.

„Chodzenie boso jest rzeczywiście korzystne. Sprzyja wrażliwość stóp jako całości i ruchu w stawach, które nazywamy propriocepcja „mówi. „Ale w ortopedycznych medycznego punktu widzenia, nie jest wskazane, aby na długie spacery bez obuwia, chyba że jest w stałym gruncie, płynem i miękki jak trawa”, powiedział lekarz ortopeda i sportu.

Roberto Ranzini mówi nam chodzić boso, bez narażania na nasze zdrowie, musimy wziąć pod uwagę regularność i twardości podłoża. „Innymi słowy, nie należy chodzić na długich dystansach na lądzie z wielu nieprawidłowościach (otworów i szczelin) i bardzo twardy jak asfalt i kamienie”, wyjaśnia.

aktywność fizyczna

Co o aktywności fizycznej, można ćwiczyć niektóre z nich - jak energiczny spacer lub pobiegać - bez butów?

Zdaniem ortopedy i lekarza sportowego, to wszystko zależy od adaptacji osoby, ale na ogół jest przeciwwskazany do wyścigu, który generuje wiele skutków bez odpowiedniego obuwia. „Urazy są bardzo często nawet ich użyciu. W uzupełnieniu do stóp, wszystkie struktury kończyny dolnej wspierać ogromny wpływ i buty, to jest zminimalizowane, „wyjaśnia.

Więc nie ma szans zrobić działalność boso fizycznych bez uprzedniej konsultacji z profesjonalnym można zaufać, że można wydać wszelkie właściwe wytyczne i możliwe zagrożenia związane z tą praktyką.

Ale jeśli chodzi o to, aby w odległości krótkiego spaceru bez butów, nie zwlekaj! Na pewno cieszyć się dobre czasy i pewne korzyści dla zdrowia!