Izotoniczny: spożywać ostrożnie - Women Porady

Foto: Thinkstock

Kulturowo, spożywanie napojów sportowych jest związany z ideą zdrowia. Kompozycja bogata w minerały stworzyło fałszywe wrażenie, że jest to napój zdrowia do wymiany wody w nawodnienia. Ale to nie jest takie proste! Spożycie napojów sportowych powinny być wykonane tylko z oświadczeniem eksperta w niektórych szczególnych przypadkach.

Wiedzą, kim jest mowa, co są one wykonane, idealne ilość do spożycia i które pije izotoniczny można zastąpić.

Kto to jest i jakie jest jego przeznaczenie?

„Napoje sportowe są dla sportowców, przy intensywnym wysiłku fizycznym. Zaleca się po wysiłku trwające dłużej niż godzinę i które powodują pocenie się, takie jak 16 km wyścigu, półmaratonu i maratonu „, wyjaśnia dietetyk Patrícia Biaggi. Tamtejsi pić, aby uzupełnić wodę i minerały utracone w pocie, to znaczy, aby promować nawilżenie, a także poprawić wydajność sportowców. Pomaga również zapobiec skurcze i odwodnienie.

Jakie są izotoniczne?

Izotoniczny jest wysoka zawartość sodu, potasu, wapnia i fosforu. Te składniki promować funkcjonowanie komórek opuszczających poszczególne bardziej energiczny.

Pomimo korzyści, Patricia wyjaśnia, że ​​konsumpcja może obciążać nerki i przyczyniają się do wzrostu ciśnienia krwi. Aby zorientować się wspólny czynnik chłodzący zawiera średnio 11 mg sodu, a izotoniczne mogą zawierać 50-160 mg na butelce!

Tak więc dla osób cierpiących z powodu problemów zdrowotnych niektórych konsumpcji nie jest zalecane, jak jest w przypadku:

  • niewydolność serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • Choroby nerek;
  • Cukrzyca.

Jaka jest optymalna ilość spożycia?

Przed treningiem: wskazano spożyciu 200 ml do 400 ml cieczy - soki, woda lub izotoniczny. Jeśli zdecydujesz się izotonicznym spożywania posiłków z węglowodanów powinno być unikane, ponieważ napój zawiera już tego składnika.

W latach: Zaleca się, aby zużywać od 500 ml do 2 litrów wody i izotoniczne w zależności od ilości potu, że osoba utracone. Aby obliczyć straty wody podczas ćwiczeń ważyć się przed i po aktywności i obrócić wynik gramów różnicy w mililitrach. Na przykład, jeżeli różnica była ważą 600 g, 600 ml zresetowane w trakcie działania. Idealna jest stosowanie wyłącznie izotoniczny, zmień liczbę dawek podzielonych z połową wody i pół izotoniczne.

Po wysiłku: w ciągu dwóch godzin po treningu ilość płynu należy zresetować odpowiada 150% ciężaru jesteś stracony. Stosując powyższy przykład, jeśli straci 600 gramów, należy zastąpić 900 ml. Ta wymiana może być z soku, wody lub izotoniczne. W tym momencie ważne jest również do spożywania owoców i żywności.

Substytut izotoniczny

Izotoniczny: spożywać ostrożnie - Women Porady

Foto: Thinkstock

Zgodnie z dietetykiem Patricia osób uprawiających łagodny lub umiarkowany wysiłek fizyczny może zużywać wodę kokosową i doustne napoje nawadniające, które są uważane za naturalne izotoniczny.

Pamiętaj, że woda jest głównym źródłem nawodnienia naszego ciała. Dietetyka prowadzi żaden produkt nie może zastąpić dzienne zużycie co najmniej dwóch litrów wody.

Inne środki ostrożności należy podjąć

  • Zęby: spożycie napojów sportowych mogą uszkodzić szkliwo powodując próchnicę i zwiększoną wrażliwość zębów,
  • Weight Loss: Napój jest źródłem kalorii, jak każdy inny, a więc zawierają cukier w nadmiarze, izotoniczny utrudniają utratę wagi.

Na spożycie jakiegokolwiek nienaturalnego cieczy jest zdrowa, ważne jest, aby zawsze skonsultować się z dietetykiem i stosować się do zaleceń lekarza, jeśli masz ograniczenia z powodu chorób.