Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Istnieje kilka aspektów ciąży, które generują emocje wśród rodziny, przyjaciół, a nawet obcych. Gratulacje poruszone wiadomością do preparatów dla baby shower, wybierając imię dziecka jest z pewnością jednym z tematów, które motywują do uczestnictwa ludzi wokół matki w szkoleniu.

Tak samo jak każdy spędzić całe życie poznawać nowe nazwy i dając swoje pitacos w ewidencji cudzych, to jest normalne o tej porze nazywanie samego pędu przynosi ze sobą kilka problemów, po wszystko zaczyna się na założeniu, że dziecko będzie się nazywać w ten sposób do końca życia.

Przy takiej odpowiedzialności w ręce, par, które nie mają konkretnych nazw w umyśle tylko wiedzieć nową drogę do bieżnika w czasie ciąży. Poszukiwanie sensu, biorąc pod uwagę tradycje rodzinne, troski o możliwych pseudonimów i przygotowywanie list upodobań skończyć się stałymi towarzyszami dla nowych tatusiów.

Aby nie przechodzić coś uderzyć i znajdź najlepszą nazwę dla swojego dziecka, sprawdź kilka pomysłów nazwy, porady i przemyślenia, które mogą Cię inspirują i zapobiegają żałuje!

popularne imiona dla dziewczynek i chłopców

Nazw pospolitych, związki lub krócej może być dobre opcje dla listy możliwości. Sprawdź następujące listy kilka uroczych nazw, które może zakończyć się w rekordzie Twojego dziecka!

Klasyczne nazwy: Są one interesujące dla pobytu piękne przez długi czas, nie przestając być opcję prawną, ponieważ są one poza nazwami w modzie i poświęcili się przez wiele lat.

Porady Woman: Obrazek

Porady Woman: Obrazek

krótkie nazwy: Są one idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą, aby dziecko ma większą wygodę i łatwość konieczności użycia nazwy. To będzie łatwy do odczytu, zapisu, zapamiętywania, w skrócie, piękny krótki jedną nazwę i nie dać pracę dla dziecka.

Porady Woman: Obrazek

Porady Woman: Obrazek

Złożone nazwy: połączyć dwie nazwy, które harmonizują ze sobą praktycznie tradycja i wiele nazw związków są klasyki, które nigdy nie wychodzą z „mody”.

Porady Woman: Obrazek

Porady Woman: Obrazek

Imiona na cześć bliskich

Mieć kogoś bliskiego, wspaniałym członkiem rodziny lub zachować pewną tradycję i nadal imię, cześć ludzi w okolicy jest bardzo powszechne, a nawet podziwu decyzja. Jednak ważne jest, że zarówno matka i ojciec są zgodne z wyboru w przypadku honorees starszych, warto też zastanowić się, czy nazwa nie może brzmieć jak dużo anachroniczne, co oznaczałoby, że dziecko było stać nazywany przez pseudonimów lub przyrostków, takich jak Junior czy wnuka, na przykład.

W Brazylii, ostatnie nazwy odwołujące się zaszczycony są zazwyczaj mężczyzna, ale to nie znaczy, że kobiety też nie mogą otrzymać taki zaszczyt. Chociaż nie jest to zwykły, można zarejestrować swoje dziecko także z przyrostków jak wnuczka lub poniedziałek, a także zdolność do wykorzystania nazwy były jedynie Uhonorowany jako drugie imię lub utworzyć inny skład.

W przypadku komentarzami do osób starszych, można mieć wrażenie, że niektóre nazwy nie nadają się lub mecz dzieci. Według specjalisty językoznawcy w nazewnictwie i antroponimii gleyce Ramos Bastos, to ze względu na zmiany kulturowe, które są naturalne, a także powodować „zmiany w języku i, w konsekwencji, nazwy systemów towarzyszących te zmiany.” Dlatego „obecnie w ogóle nie przypisywać nazwy typowych znacznie wcześniejszych pokoleń dzieci,” wyjaśnia.

Słynne nazwiska i postacie historyczne

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

historyczne postacie, celebryci, muzycy i sportowcy. Nieco z dala od daniny, dane publiczne odniesienie jest również częstym rozwiązaniem dla ojców, którzy chcą, aby ich dzieci charakterystykę bohaterów, a nawet umocnić swój podziw dla Uhonorowany.

Jednakże praktyka ta, która, jak przypomniał Bastos jest już dość stary, niesie pewne zastrzeżenia: jest jakaś szansa, że ​​uda się cieszyć pracą Uhonorowany lub rozczarowany przez niego? A jeśli Twoje dziecko, gdy jesteś starszy, nie odnoszą się do gustu?

Jeśli nawet biorąc pod uwagę te czynniki nadal jesteś w stanie zapłacić takiej hołd nazwać swoje dziecko, niektóre z poniższych opcji mogą Cię interesować:

Dla dziewczynek:

 • Anita: Rewolucyjna Santa Catarina żonaty Giuseppe Garibaldi, jeden z liderów Wojnie Szmata, a znany jako „bohaterką obu światów”; lub odniesienie do Malfattim, brazylijskiego malarza modernizmu;
 • Elis: Odniesienie do Elis Regina, ważnej interpretator MPB, który zmarł w 1982 roku;
 • Isabel: Brazylia Księżniczka odpowiedzialny za podpisanie Złotą ustawę, która zniosła niewolnictwo w 1888 roku;
 • Leila: Leila Diniz aktorka stała odniesienia wyzwolenie kobiet w 1960 roku i zmarł w 1972 roku;
 • Ligia: odniesienie do Ligia Maria Moraes, pivot koszykówki brazylijskiej krajowych damskiej, który zmarł w 2015 roku.

Dla chłopców:

 • Ayrton: odniesienie do Formuły 1 kierowcy Ayrtona Senny, który zmarł w 1994 roku;
 • Raul: Odniesienie do brazylijskiego piosenkarza i kompozytora Raul Seixas, który zmarł w 1989 roku;
 • Oscar: jeden z największych nazwisk w brazylijskiej architektury, Niemeyer zmarł w 2012 roku;
 • Winicjusz: poeta, kompozytor i ważne brazylijski dyplomata Vinicius de Moraes zmarł w 1980 roku.

Nazwy, które odnoszą się do preferencji rodzicielskich

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Wbrew temu, co można sobie wyobrazić, że rodzice nie mają prawa do rejestracji swoich dzieci z każdej nazwy. Prawnik Suelen Fernanda de Souza wyjaśnia, że ​​„prawem (6,015 / 73), kartograficznej oficerowie interweniować, gdy nazwa nadana dziecka przez rodziców jest kłopotliwe lub upokarzające.”

Tak więc, nie ma zdefiniowane kryteria nazwy zostanie odrzucony, ideałem jest, że standard jest przestrzegane reguły portugalskiej, aw przypadku nazw obcych, ważne jest, aby sprawdzić ich znaczenie, a może być konieczne, aby udowodnić, że naprawdę należy do innej kultury, „odróżnienia go od haniebnej lub dziwne nazwy, mające na celu ochronę posiadacza praw, który nie ograniczenia kierować przyszłość”, wyjaśnia Souza.

Biorąc pod uwagę takie szczegóły, to także interesująca, aby myśleć o innych możliwościach: nazw, które są „modne” może spowodować, że dziecko ma kolejne trzy imienników w klasie szkolnej, a zatem można nazwać tylko z nazwy. Chcesz, aby Twoje dziecko będzie wiadomo, że sposób? Nazwy mecz, albo do utworzenia związku lub utworzyć nowe od skrzyżowania, może generować dziwny dźwięk lub zostawić zbyt długo napisane.

Nazwy oznaczone znaczeń

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Coraz mniej pamiętał, Znaczenia imion może być również częścią procesu selekcji, ale „dzisiaj, w praktyce, to nie ma żadnego znaczenia dla życia nikomu, chyba że ze względu na ciekawość, związany z tzw kultura książkowa „, powiedział ekspert gleyce.

Interesujące jest to, aby wiedzieć jednak, że wiele nazw pospolitych języka portugalskiego - jak również jego Innymi słowy - są od łacińskiego Derivations języku, w którym to było w zwyczaju w nazwach były inspirowane przez innych wspólnych słów, a następnie doprowadzenie do „znaczenia wyrażające pewną cechę, która rodzice widział lub chciał dziecka, „wyjaśnia językoznawca.

Dla par, które niosą ze sobą ciekawość wiedzieć więcej na temat nazwy, która będzie podawać dzieciom w dzisiejszych czasach jest o wiele łatwiejsze do wykonania tego badania. Różne strony internetowe zapewniają dość kompletnych wyjaśnień tysięcy nazwisk, a ponadto do zastosowań wymienionych powyżej, istnieje kilka opcji, które mają duże listy nazwisk i ich znaczeń, jak sama nazwa mojego dziecka, wolne dla systemu Android.

Innym możliwym sposobem priorytet znaczenie imienia dziecka jest decydując się na numerologii, która zakłada, że ​​każda litera może być reprezentowany przez liczbę od jednego do dziewięciu, a ich suma ujawnia niektóre osobowości każdego człowieka. Numerologa Ana Maria Liborio mówi, że „każdy numer ma niezliczone zalety, a także trudności. Brakujące litery w nazwie to cechy, które nie ma, lub aspekty, które mają kłopoty. "

W numerologii, data urodzenia pomaga również oznaczać, więc idealnie byłoby, że nazwa została wybrana tylko w dniu dziecko rodzi się, bo „jeśli nazwa jest zgodna z energii dnia, życie to dziecko będzie znacznie bardziej harmonijny i będzie ona znacznie łatwiej ustawić swoją przyszłą karierę zawodową, „powiedział Ana Maria.

Jeśli masz interes w numerologii, ale nie chce czekać aż do dnia porodu, aby wybrać nazwę swojego syna, numerologist mówi jedna z możliwości jest rozmawiać z profesjonalnym i łącząc nazwę, która odpowiada ci nazwisko, które mają dziecko , badane są niektóre możliwe pisownie dla każdego dnia miesiąca planowanego na przybycie dziecka.

imiona biblijne lub mitologiczne

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Podobnie jak w czasach starożytnych, było wspólne dać swoim dzieciom imiona pochodzące ze wspólnych słów, bóstw honoru katolickich świętych i innych bohaterów biblijnych były również częste.

Jak wyjaśnił gleyce, praktyka ta jest również ze względu na pragnienie rodziców do uznania ich dzieci charakterystykę tych ważnych figur, a w odniesieniu do tradycji judeochrześcijańskiej, zwykle te nazwy są związane z siłą postawy, miłości, wytrwałości, nadzieję, a przede wszystkim wiary.

Jeśli podoba Ci się pomysł nazywania dziecka z tych symboli, ale nie identyfikuje się z kulturą judeochrześcijańskiej, dobrym rozwiązaniem może być korzystanie z mitologie, które również znajdują się ważne postacie, które miały historie, które reprezentują te same cechy. Oto kilka przykładów:

Dla dziewczynek:

 • Ana: w Biblii chrześcijańskiej, po modlił się do Boga, Ana urodziła Samuela proroka nawet będąc sterylne. Nazwa oznacza „wdzięku”;
 • Brigit: Celtic mitologia, znany wojownik bogini również z „Inspiration Lady”, jak to związane ze sztuką i płodności. Nazwa oznacza również „światło”;
 • Aurora: Greckiej bogini świtu, niosła słońce i rosy w wózku. Nazwa może oznaczać zarówno „Przedświt” i „która świeci jak złoto”;
 • Cintia: jedna z nazw podanych do greckiej bogini Artemidy, uważany za opiekuna urodzeń i boginię łowów. Nazwa pochodzi od Cintia partii Belt, gdzie się urodzili Artemis i jej brata bliźniaka Apollo;
 • Diana: Roman równoważne Artemidy, Diana jest boginią księżyca, lasów i polowania. Nazwa oznacza „boski”;
 • Esther tytuł jednej z książek chrześcijańskiej Biblii jest Queen of Persia Esther, która uratowała Żydów od zagłady. Nazwa oznacza „gwiazda” i jest jednym z możliwych wariantów dla Estela;
 • Gaia: w mitologii greckiej, Gaia była boginią ziemi lub matka bogini. Nazwa oznacza „ziemię”;
 • Helena: córka greckiego boga Zeusa, Helen była żoną króla Sparty Menelaosa i została porwana przez Paryż, który rozpoczął wojny trojańskiej. Nazwa oznacza „światło”;
 • Isis: Egipska bogini macierzyństwa i księżyca, Isis był uważany za przyjaciela niewolników, rybaków i uciskanych. Nazwa oznacza „najwyższą boginię”;
 • Kali: jednym z przedstawień Parvati, żony hinduskiego boga Śiwy, Kali jest uważane za silne, aby zakończyć wszelkie zło. Ponadto, nazwa może również oznaczać „Pretty Girl” dla Hawajczyków.

Dla chłopców:

 • Adonis: w mitologii greckiej, Adonis był przystojny młody człowiek, który wzbudził zainteresowanie Persefony i Afrodyty bogiń, generując konflikt, który rozpoczął się w kolejnych sezonach. Nazwa oznacza „boga polowania”;
 • Achilles: bohater wojny trojańskiej w mitologii greckiej, Achilles był skąpany przez matkę w rzece Styks i stał się niezwyciężony, z wyjątkiem jedynej części, która nie została grząskiej: Jego mu piętę. Znaczenie nazwy jest „cierpienie narodu”;
 • David: w Biblii chrześcijańskiej, David jest odpowiedzialny za śmierć gigantycznym Goliatem, a później stał się najbardziej ukochany król Izraela. Nazwa oznacza „umiłowany”;
 • Icarus: w mitologii greckiej Ikar i Dedal jego ojciec zostali uwięzieni przez króla Minosa i uciec, stworzony woskowe skrzydła do lotu, ale chłopak właśnie umiera nieposłuszeństwo ojca i zbliżyć się do słońca, które rozpływały się skrzydła. Nazwa oznacza „popychacz”;
 • hel: w mitologii greckiej, Helios był bogiem, który przeszedł na niebie w rydwanie zaprzężonym w cztery konie przynieść słońce. Znaczenie nazwy jest tylko „słońce”;
 • Hector: Prince of Troy i wielkiego bohatera mitologicznego wojny trojańskiej, Hector został pokonany tylko przez Achillesa. Nazwa oznacza „ten, kto trzyma”;
 • Lear: bóg morza w mitologii celtyckiej, Lear nazwa oznacza „schronienie”;
 • Thor: syn Odyna w mitologii nordyckiej, Thor był bogiem grzmotu, siły i wojny. Nazwa oznacza „grzmot”;
 • Samuel: dwie książki z Biblii chrześcijańskiej wziąć imię jej syna Ana, który stał sędzia i namaścił Saula jako pierwszego króla Izraela. Jego znaczenie jest „Bóg słyszy”;
 • Ulysses: w uzupełnieniu do jego udziału w wojnie trojańskiej, Odyseusz jest uważany za bohatera, ponieważ jego podróży powrotnej do Itaki, gdzie poznał swoją żonę Penelope jest zabiegali przez kilku mężczyzn, którzy zabili go z pomocą swego syna Telemacha. Nazwa oznacza „przykry”.

Unisex imiona dla dziewczynek i chłopców

Dla matek, które nie zdecydują się poznać płeć dziecka do urodzenia, ale nie znoszę czekać, aby wybrać nazwę, obowiązują również niektóre opcje unisex.

 • Ariel
 • Darci
 • Dominique
 • Joseli
 • Lucimar
 • miód
 • Nair
 • Sasha
 • Yuri

Wnioski o poszukiwaniu nazw

Dla rodzin, które kochają technologii, w dzisiejszych czasach można liczyć na pomoc smartfonów aplikacje, które pomagają nazwać dziecko. Wśród wielu dostępnych opcji, zwraca uwagę na nazwiska dziecka dla Androida, która ma listę ponad 30.000 wyborów nazw wraz z ich znaczeniem i stóp popularność na całym świecie.

Jeśli chodzi o system iOS, kick Pick jest alternatywa, że ​​zwraca większą uwagę: jego propozycja to niech sam dziecko, jeszcze w brzuchu, wybierz swoją nazwę kopać brzuszek mamusi usunięcie pozycji z listy, która może sączy się według płci lub montowane przez rodziców. Jednak nie ma dostępnej wersji brazylijskiej aplikacjom.

Niezależnie od zastosowania, list lub pewności unikalną nazwę, największy prawda o tym procesie wyboru jest to, że istnieje kilka czynników, które muszą być brane pod uwagę przez dziecko, jak również.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Zakochuje się w więcej niż jednej opcji, pielęgnować wątpliwości i chcą dziecko ma niepowtarzalny i niezapomniany nazwy jest absolutnie normalne. Jednak ważne jest, aby myśleć o tym, co dziecko będzie znaleźć nazwę, jeśli są starsze i często, to lepiej zdecydować się swobodnie. Przed uderzeniem młotka, wykonaj ćwiczenie na wyobraźnię i pomyśleć, ile razy w ciągu życia, dziecko wykona, powtórzy swoją nazwę i będzie musiał poinformować o dokonywanie wpisów, na przykład. Następnie ocenia:

 1. pisownia: ekspert w nazewnictwie i antroponimii gleyce Ramos Bastos, zróżnicowane napisane, uciekając się do standardu panowania portugalskiego są zwykle konsekwencją „naszego uzależnienia gospodarczego i kulturalnego na głównie do Stanów Zjednoczonych, potęgi Zachodu, którego języka urzędowym jest język angielski. Wszystko, co przychodzi z zewnątrz, w tym imion, wydają się najbardziej wyszukane, najlepiej Brazylijczycy, „wyjaśnia. Dlatego warto odzwierciedla, ile razy Twoje dziecko będzie musiało oznaczać swoją nazwę i będzie to uciążliwe dla niego.
 2. W tym sensie jest to również ważne, aby myśleć o łatwości lub trudności, że dziecko będzie musiał nauczyć się pisać swoje imię.

 3. inicjały: związany z przykrym pseudonimów, które spowodowane dziwnymi nazwami lub wymowę kompromitujących dla języka portugalskiego, inicjały są często zapomniane. Jednak połączenie pierwszych liter pełnej nazwy dziecka, nie może pozostać niezauważone od szkolnych przyjaciół, którzy widzą w nich nowe słowo, które jest cel gry.
 4. Troska ta może również przedłużyć żywotność swojego syna, który może przyjść do pracy gdzieś, że korzysta z linii w dokumentach, a nawet nagrywać e-mail, który może potrzeba alternatywy do nazwy, jeśli nie jest to już dostępny w systemie.

 5. głośność: Od pojednania imię i nazwisko do samej wymowie, ważne jest, aby docenić przejrzystość i pamiętać, że przez wiele lat trzeba zadzwonić do dziecka po imieniu i czasami krzyczę na nią. Można to zrobić z łatwością, bez grzebania?
 6. W przypadku nazw obcych lub związków, należy zachować ostrożność tak, że wymowa nie prowadzi do niejednoznacznych interpretacji i tworzenia niepotrzebnych słów. „Czytałem kiedyś klasyczne badanie kwestii imion w Brazylii, gdzie autor miał ojca Silva nazwisko chciał oddać hołd dwóch znanych aktorek hollywoodzkich 1940 - Eva Gardner i Gina Lollobrigida - i dał jego córka nazwa nieparzystej brzmiące, a nawet niemoralne Eva Gina da Silva „, mówi Ramos gleyce Bastos, stwierdzając, że kluczem do uniknięcia pomyłek jak to jest zakłady na zdrowym rozsądku.

 7. gorączka: Podobnie jak w przypadku ubrań, nazwy również żyć do trendów przepływu. Pod wpływem bohaterów w filmach i powieściach, narodziny znanych synów, a nawet śmierci ważnych osobistości życia publicznego, nazwy cierpią rekordy piki przy pewnych okresach, co ostatecznie tworzy nową generację imienników potomnych.
 8. Wielki ale nazwiska w modzie jest to, że szanse na koniec dziecięcej znane tylko jego nazwisko w szkole są bardzo duże, a jeśli jesteś naprawdę zakochany w wybranej nazwie, może nie tak jak wiele idei słuchania innych ludzi nazywając go w inny sposób. Innym istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę to, że dziecko może też nie lubią być zawsze traktowane przez nazwisko rodzica.

 9. imienników: W odróżnieniu od imienników generowanych przez gorączkę nazwisk w tej kategorii jest poszukiwanie wskazówka, aby sprawdzić, czy istnieją inne osoby zarejestrowane w połączeniu z nazwami, które chcesz dać dziecku. Intencją nie jest to, że dziecko jest tylko na świecie, ale previni go od możliwych przyszłych kłopotów, takich jak będące przedmiotem żartów, a nawet zaburzenia w selekcjach zatrudnienia, jeśli nie jest negatywnie ikony osoby - przestępców, na przykład - o tej samej nazwie dziecko.

Jak zarejestrować dziecko w urzędzie

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Po wybrałeś już nazywać się twoim dzieckiem, następnym krokiem jest, aby oficjalne nazwy, w którym wszyscy będą się do niego odtąd. Dlatego konieczne jest, aby zająć się stanu cywilnego osoby fizyczne z tego samego regionu zamieszkania rodziców lub macierzyństwa. Z reguły, ustawy 6016/1973 ustanawia 15 dni po urodzeniu jako termin rejestracji, ale okres ten może być przedłużony do trzech i pół miesiąca, a nawet po utracie danych, można wykonać procedurę w Urzędzie właściwość swojej rezydencji.

Niestety, nadal istnieją tysiące Brazylijczyków, którzy osiągają w wieku jednego roku lub starszych bez zarejestrowania, zwłaszcza w bardziej niepewnych gminach często z winy braku informacji. Ważne jest, aby pamiętać, że pierwsza płyta jest dostępna w całej Brazylii i jest niezbędna dla dziecka być zarejestrowany jak najszybciej, mimo wszystko jest to jej prawo i kwestia obywatelstwa, jest dość proste procedury, które mogą być wykonywane przez ojciec lub matka.

Co więcej, tylko wymagane dokumenty, w zasadzie, to deklaracja Transmisje urodzenia (DNV) i rodziców dokumentów tożsamości - oprócz aktu małżeństwa w przypadku małżeństw rodziców. Jeśli matka jest niezamężna, może ona sama iść notariusza i podać nazwę ojca, będąc na tyle, aby rozpocząć dochodzenie ojcostwa.

Można zmienić nazwę?

Pomimo, że jest łatwy i szybki, aby zarejestrować swoje dziecko, pamiętaj: być ostrożnym z wyboru, nie ryzykujemy kończąc powodując problemy dla jego syna przez wiele lat! Zdaniem prawnika Suelen Fernanda de Souza, tak, że późniejsza zmiana nazwy jest możliwe, trzeba zezwolenia władzy sądowniczej, która musi najpierw usłyszeć Prokurator o sprawie. Ponadto, wnioski muszą być dobrze uzasadnione i będą brane pod uwagę tylko wtedy, gdy udowodnione dokuczliwy jego charakter. „Z prawnego punktu widzenia nie ma ogólnych zaleceń dla rodziców, aby wybrać imię swoich dzieci”, wyjaśnia Souza, „należy uważać tylko dla danej nazwy nie powoduje powikłań lub ograniczeń na okaziciela”. W przypadku wystąpienia błędu w czasie spotkania, procedura jest mniej skomplikowany: można to zrobić przez notariusza samego oficera, po wysłuchaniu prokuratora.

Teraz, gdy już wszystkie niezbędne informacje, aby dokonać tego wielkiego decyzję, przejrzeć nazwy z wystarczającą świadomością i dobry wybór!