Ospa wietrzna: Chronić dzieci - Women Porady

Foto: Thinkstock

Choroba, która przychodzi z czerwonymi plamami na całym ciele dziecka i często powodują swędzenie. Jeśli myślałeś, ospy wietrznej, masz rację. Choroba jest bardzo powszechne, a jeśli nie mieli w dzieciństwie, na pewno spotkał kogoś, kto został zainfekowany, ale wszystko Pintadinho. Chociaż łagodne, ospa wietrzna powoduje wiele dolegliwości i jest wysoce zakaźnego.

Pediatra Działu Naukowego Chorób Zakaźnych Towarzystwa brazylijskiej of Pediatrics (SBP), Paulo César Guimarães wyjaśnia, że ​​„ospa wietrzna jest chorobą zakaźną wywoływaną przez zoster ospy wietrznej (VZ).” Tak więc choroba jest znana naukowo przez ospę wietrzną. Czerwonawe plamy na skórze są jednym z objawów ospy wietrznej, ale zanim się pojawią rodzice mogą zauważyć inne problemy przedstawione przez dzieci. „Początkowo pacjent z ospa ma gorączkę i bóle mięśniowe, które można łatwo pomylić z rozpoznaniem grypy”, mówi pediatra.

Uszkodzenia najczęściej pojawiają się najpierw na skórze głowy, a następnie rozprzestrzenia się w kierunku środka korpusu, a także może dotrzeć do miejsc, takich jak błony śluzowe jamy ustnej. Pediatra wyjaśnił, że urazy na różnych etapach choroby, są to: Plamka; gdy jest to czerwona kropka, bąbla; kiedy można poczuć ten punkt, pęcherz; podczas formowania kulkę, Strup; gdy uszkodzenie jest wypełniona wypełnione ropą i wreszcie skorupy; powłoka uformowana na uszkodzenia.

Leczenie, pielęgnacja oraz zapobieganie

Leczenie ospy wietrznej jest zasadniczo objawowe, czyli dąży do zwalczania objawów. Substancje są stosowane w celu zmniejszenia swędzenie, antyseptyczne mydła do zapobiegania ponownemu zakażeniu i przeciwgorączkowe gorączka. Ale pamiętaj: tylko lekarz jest w stanie zapewnić dotacje na leki. Nic się leczyć dziecko bez poradnictwa zawodowego.

Ale największą ostrożność należy chronić dzieci przed infekcją bakteryjną skóry. „Urazy nie może zarazić i matka powinna zachować paznokcie zawsze oczyścić dziecko, aby uniknąć kontaktu z wirusem z jamy ustnej pacjenta. W tym przypadku nie może być większy problem, jak choroby nerek „, wyjaśnia ekspert.

Ponieważ ospa wietrzna jest wysoce zakaźną zapobieganie dba w kontakcie z zakażonym pacjentem. Transmisja odbywa się poprzez wydzieliny z uszkodzeniami lub przez kichanie i kaszel. Ale należy pamiętać, nawet po suche czerwone ślady wciąż mogą rozprzestrzeniać wirusa. Zalecenie w tym przypadku jest całkowicie w stanie spoczynku przez co najmniej siedem dni.

Dobrą wiadomością jest to, że nie jest już szczepionka do zapobiegania chorobom. Jest to najczęściej stosowane do dziecka, między 9 i 12 miesięcy. Kiedy już miał choroby, pacjent tworzy również odporności przeciwko wirusowi i mało kopii mieć ospę.

Ospa wietrzna jest bardzo powszechne u dzieci, ale pediatra wyjaśnił, że dorośli są również narażone na ryzyko zachorowania na ospę wietrzną. „Jeżeli osoba dorosła nie podjęła szczepionkę i nie mają choroby jest on podatny na infekcję, jeśli mają kontakt z chorym ospa wietrzna,” podsumowuje pediatra i choroby zakaźne.