Foto: Thinkstock

Foto: Thinkstock

Dzieci, kiedy zaczynają się mieć więcej sensu świata wokół nich również inicjować fazę wiele pytań.

Po tym wszystkim, zanim nauczą się mówić i sporządzić bardziej skomplikowane pytania po prostu miał ciekawość, tym bardziej dojrzałym stadium mogą już badać więcej na temat tych zagadnień i bez wątpienia będzie prosić wiele rzeczy rodziców.

Pytania, które dziecko może sprawić, że może obejmować takie kwestie, jak: płeć, ciąża, randki, homoseksualizmu, różnic między płciami, między innymi, które mogą być uznane za kontrowersyjne. Więc jest to niezbędne, aby być przygotowanym na pytania kiedy zacząć się pojawiać.

Zwłaszcza, gdy kwestie czynienia z bardziej kontrowersyjnych lub tematów tabu, takich jak homoseksualizm, ideałem jest być obiektywne, reaguje tylko na pytanie dziecka wyraźnie bez tworzenia wersji fantazyjne.

Wskazówki do odpowiedzi na pytania dzieci

  • Nie splot uprzedzony komentarze o dowolny temat, nawet jeśli ich opinia nie jest korzystna do tego;
  • Spójrz tylko, co odpowiedzieć na zadawane dziecko, wprost i bez wychodzenia poza to, co zapytał; zbadać tę sprawę dalej tylko wówczas, gdy wykazano zainteresowania;
  • Spróbuj za pomocą najbliżej języku rzeczywistości dziecka tak, aby mogła zrozumieć, co mówisz, unikać terminów technicznych lub zbyt skomplikowane;
  • Poważnie na pytania zadane przez dzieci, nawet jeśli ich odpowiedzi wydają się oczywiste, że nie przykłada się dużą wagę do ich ciekawość może zniechęcać chęć odkrywania świata i jak to wszystko działa;
  • Pamiętaj, że nierozwiązane ciekawostki z rodzicami, będą musieli ich szukać odpowiedzi na inne sposoby, takie jak z przyjaciółmi lub w internecie.

5 wspólne pytania dzieci o seksualności

Kwestie dzieci, które najczęściej opuszczają rodziców, nie wiedząc, co odpowiedzieć zwykle są związane z erotyką i seksualnością. Podczas etapów dojrzewania, dzieci rozwijają ich seksualność, to nie znaczy, że ona myśli o seksie jako dorosły, ale to zaczyna odkrywać wrażenia, że ​​ciało może zapewnić i różnice między chłopcem i dziewczyną.

To nie powinno być postrzegane jako złośliwości i rodzice nie muszą się bać. To normalne, że dziecko chce się bawić lub chcą zobaczyć, jak ciało dziecka płci przeciwnej. Postawy te są częścią odkrycia różnic między płciami i należy rozważyć naturalne.

Ale właśnie dlatego, że ten poruszył ciekawości ważne jest, że dzieci są nadzorowane przez dorosłych dla tej eksploracji różnic nie przechodzą granice. Sprawdź wskazówki, jak odpowiedzieć na pytania swoich dzieci związanych z seksualnością:

1 - Jak matka zajdzie w ciążę?

Wyjaśnij dziecku, że jeśli nie ma miłości między dwoma osobami dorosłymi, są randki i tata umieścić nasienie wewnątrz matki, rośnie i staje się dzieckiem. Podać dane tylko wtedy, gdy dziecko wykazuje, którzy nadal mają wątpliwości w tej sprawie.

2 - Co to jest seks?

Wystarczy powiedzieć, że seks jest sposobem na randki i to dorosłemu. Jeśli dzieci są starsze i już w szkole przez jakiś czas może chcesz wyjaśnić trochę dalej.

3 - Ponieważ mój braciszek sika stoi?

Wyjaśnij, że istnieją różnice w ciele dziewczynek i chłopców, mają pochwy i mają penisy i tak dla nich łatwiej jest sikać na stojąco. Jeśli chcesz, możesz pokazać ciało dziewczynki i chłopiec ilustracja do tego wyjaśnienia staje się wyraźniejszy.

4 - Bo mój przyjaciel ma dwoje rodziców?

Powiedz dziecku, że tak jak istnieje miłość między mężczyzną a kobietą może być również między dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet. W ten sposób można umieścić neutralny o tym i nie wyrażają uczuć uprzedzony.

5 - Skąd się biorą dzieci?

Skontaktuj się dzieci na zewnątrz dla małego otworu, który leży między nogami matki i kobiety w ciąży muszą iść do szpitala na dziecko do opuszczenia żołądka. Można również powiedzieć, że w niektórych przypadkach, lekarz musi pomóc dziecku na brzuchu, a nie mały otwór.

W odpowiedzi na te pytania dzieci, najważniejsze jest, aby uczyć wartości, szacunku dla różnic i pokazać, że powinny one zająć. Musimy pozwolić im zrozumieć, że nikt nie może dotknąć je w częściach prywatnych i oni również nie mogą robić to z innymi.

Ponadto, zawsze otwarty dialog z dzieckiem tak, że zawsze zwracać uwagę przy jakichkolwiek pytań i nie musi uciekać się do innych środków. Dlatego istotne jest, aby budować zaufanie między wami, dlatego nie kłamstwa.