10 rzeczy, które nie wiedzą o jej żyzności

Foto: Thinkstock

Płodność jest kwestią bardzo przesłuchiwany w gabinetach lekarskich dla kobiet. Ale istnieje wiele informacji, że większość nadal nieznany. Dowiedz się czym są, zgodnie z portalu Huffington Post:

 1. Ich płodność zależy głównie od genetyki
  Lekarze uważają, że liczba jajek, które masz w chwili urodzenia określa okres czasu będzie pozostawać płodne. Przy urodzeniu, kobiety mają około dwóch milionów jaj w jajnikach. Dla każdego jaja owulacyjnego w trakcie ich życia reprodukcyjnego, około 1000 jaj ulegają programowanej śmierci komórek.
 2. regularne cykle miesiączkowe są regularne sygnał owulacja
  Większość kobiet ma regularne cykle trwające od 24 do 35 dni. Zazwyczaj jest to oznaką regularnej owulacji. Kobiety, które nie owulacja regularnie mają nieregularne cykle miesiączkowe. Ci, którzy nie owulacja może mieć chorobę genetyczną o nazwie zespół policystycznych jajników (PCOS).
 3. podstawne tabele temperatury nie przewidzieć owulację
  Najstarsza metoda śledzenia owulacji obejmuje pomiar temperatury ciała doustnie codziennie rano, zanim wstanie z łóżka. To się nazywa podstawowej temperatury ciała. Metoda ta jest stosowana do wykrywania wzrostu temperatury podstawowej, co jest oznaką, że progesteron jest wytwarzane. Głównym problemem tej metody jest to, że jej temperatura wzrasta po owulacji.
 4. Większość kobiet z zablokowanych jajowodów są zupełnie nieświadomi, że mogą one miały miednicy infekcji podczas życia
  Około 10% przypadków bezpłodności są związane z chorobą jajowodów lub całkowitego zablokowania lub bliznami w obrębie miednicy, powodując awarię rur. Główną przyczyną choroby jajowodów jest wcześniejsza infekcja miednicy z chorobą przenoszoną drogą płciową, takich jak chlamydia.
 5. W większości przypadków, stres nie powoduje bezpłodność
  Z wyjątkiem rzadkich przypadków skrajnego cierpienia fizycznego lub emocjonalnego, kobiety będą nadal owulacja regularnie.
 6. W wieku 44, większość kobiet niepłodnych, nawet jeśli są one nadal regularnie owulacja
  Nawet leczenie płodności już dość ewoluowały, ciążę są bardzo niskie po 43 latach. Większość kobiet, które wyobrazić ciąży z leczenia bezpłodności używasz jaj podarowany przez młodszych kobiet.
 7. Czy ojcem ciąży w przeszłości nie gwarantuje płodność mężczyzny
  Liczba plemników może się nieco zmieniać w czasie, więc błędem jest zakładać, że ciąża przed zapewnia podatny plemniki. Uzyskanie Badanie nasienia jest jedynym sposobem, aby upewnić się, że plemniki są nadal zdrowe.
 8. W większości przypadków dieta ma niewiele lub nic wspólnego z płodnością
  Mimo popularnej prasie mówią inaczej, istnieje niewiele danych naukowych wskazujących, że specjalna dieta lub jedzenie sprzyja płodności.
 9. Witamina D może poprawić wyniki leczenia bezpłodności
  Niedawne badanie przeprowadzone przez University of Southern California sugeruje, że kobiety, które zostały poddane zabiegom z płodnością, ale miały niski poziom witaminy D mogą mieć niższe stawki poczęcia. Witamina ta jest również niezbędna w czasie ciąży.
 10. Niedowaga lub nadwaga może być wyraźnie powiązane z obniżonych poziomów płodności
  Dowody w ostatnich latach jest to, że otyłość jest wyraźnie związane z większym podjąć w celu osiągnięcia koncepcji. Wskaźnik masy ciała niższą niż 18 lub większe niż 32 wiąże się owulację koncepcyjnych problemów, jak również problemy w czasie ciąży.